Proč jsou Češi nespokojení s prací realitních makléřů?

Jako realitní makléř si uvědomuji, že mi dávají práci reference – tedy spokojení prodávající, kupující i zájemci z prohlídek. To je moje vizitka. Proč bych si tedy podkopával židli nekvalitní prací? Napadlo vás někdy kde ti špatní makléři shání zakázky, že se stále uživí?

Někdy se setkávám s tím, že prodávající nechtějí nic řešit se slovy až na to budete někoho mít tak mi zavolejte – takto se ale nedá nemovitost do prodeje slušně nabrat a prezentovat zájemcům. Ani za 15 minutovou návštěvu na nemovitosti. To maximálně pořídíte pár špatných fotek a zapamatujete si jakou chce majitel cenu.  Takovýmto zakázkám se jako profesionál nevěnuji. Nejdříve chci poznat majitele – pak prodávanou nemovitost. To se dá zvládnout tak minimálně za 2 hodiny. Plus další pečlivá příprava, než jde nemovitost do nabídky.  Pak ta spolupráce dává smysl pro makléře i pro prodávajícího  Jen za takových podmínek dokáže makléř odvést dobrou práci. Takových makléřů kteří pracují podobně znám spoustu.

Velká část Čechů si ale svého realitního makléře nevybírá, ale dá si soukromý inzerát a pak se nechá ulovit tím nejotravnějším makléřem v okolí. Zklamání a potíže kupujících jsou už jen důsledkem volby prodávajících. Nezajímají se příliš o reference ani o to jakou má odbornost. Ale hlavně aby po nich nechtěl nějakou zprostředkovatelskou smlouvu (dohodu jak bude prodej probíhat a za jakých okolností se vyplácí po realizovaném prodeji provize). A to nejdůležitější, aby měl  CO NEJNIŽŠÍ PROVIZI. Takže neinvestuje ani do kvalitní inzerce natož do svého vzdělání, nebo vybavení. Pak jsou samozřejmě zklamaní…  Je to tak v každém oboru. Je potřeba dobře vybrat kvalitního odborníka, nechat ho pracovat a pak mu férově zaplatit. Vyplatí se to rychlejším a hladším průběhem, často taky lepší dosaženou cenou. Když je něco levné, obvykle to bývá jediná výhoda toho výrobku. U služby to platí dvojnásob, protože nekvalitu můžete poznat až když už je pozdě.

You must be logged in to post a comment.