Prověření v katastru bude od června těžší.

Prověřit si právní stav nemovitosti bude pro běžného kupujícího od června o něco těžší.
Anonymní uživatelé se už nedostanou ke jménu vlastníka nemovitosti či účastníka řízení. Zpřístupněny jim budou pouze základní informace. Kompletní údaje budou dostupné jen po přihlášení skrze účet katastru či portál eIdentita.

To považuji za správný krok, protože je tak více chráněno vlastnictví nemovitostí a osobní údaje.

Překvapivé je zdůvodnění tohoto kroku samotným úřadem: “Od začátku roku 2021 došlo ke zhoršení odezev aplikace, které se nám podařilo vyřešit až v polovině března. K problémům došlo v důsledku extrémního nárůstu počtu přístupů do aplikace, který byl z velké části tvořen nezákonným vytěžováním databáze Nahlížení do katastru nemovitostí softwarovými roboty,” uvádí se v upozornění na internetových stránkách katastru nemovitostí.
“Tímto opatřením je zároveň sledováno zvýšení ochrany soukromí a osobních údajů vedených v katastru nemovitostí,” doplňuje zpráva. – Takže se zdá že ochrana osobních údajů je až druhořadá. Prioritu má neschopnost zabezpečit jiným způsobem databázi před softwarovými roboty. Zajímavé…

Každopádně Vám jako realitní makléř prověřím nemovitost nejen v katastru, ale i povodňových mapách, územním plánu a dalších zdrojích.

PS: Víte, že pokud jste vlastníkem nemovitosti, jste zodpovědný za změny provedené v zápise na katastru nemovitosti i pokud se o nich nedozvíte (tedy je provede někdo za Vás) a víte jak se chránit před neoprávněnými zápisy? Rád Vám pomohu ochránit Vaši nemovitost.

Příspěvek vytvořen 32

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek