Prozatím hlavně ve středních Čechách zasílá jedna nově vzniklá společnost těm kdo v nedávné době koupili rodinný dům tento dopis. Obsahuje pravdivé informace, týkající se povinností prodávajících o kterých většina z nich nemá ani tušení. Bohužel bylo jen otázkou času, kdy někdo tohoto využije zákonných možností a založí svůj obchodní model na obecném postoji k (ne)dodržování povinností daných zákonem. Toto je obchodní strategie, která podle mne není v pořádku a využívá strachu a chamtivosti. . Díky kvalitní práci makléře a týmu specialistů se dá těmto praktikám předejít. Jak to bude s tzv. samoprodejci, kteří ušetřili na provizi s „bezrealitky“, nebo klienty neprofesionálních makléřů… ty tato  domnělá úspora může vyjít pěkně draho.

Pod dojmem jak snadné je prodat nemovitost bez jakýchkoliv zkušeností a znalostí se můžou prodávající dostat do nezáviděníhodné situace, kdy po prodeji musí vrátit kupujícímu část kupní ceny a ještě k tomu běhat po soudech.

 

 

Jedna moje klientka už ocenila, že jsem na její straně v soudním sporu, kdy kupující po dvou letech žádal 150tisíc za údajné skryté vady na domě za 8,5 mil. Ať prodáváte s realitkou nebo bez, nelze vyloučit případný spor. Lze ale významně zvýšit jistotu, že žalující strana neuspěje. Stačí k tomu dobrý advokát? Nestačí, protože ten nemovitost obvykle ani nevidí a do smlouvy jen zakomponuje ujednání na kterých se strany dohodly. Dobře zvládnutý prodej nemovitosti není jenom inzerce, jak se vám snaží namluvit její prodejci jako např server bezrealitky. Je to komplexní soubor činností, který nekončí ani předáním klíčů od domu. Klidné spaní není to jediné, co vám profesionální prodej nemovitosti zajistí. Zavolejte, nebo napište a zajistím vám bezpečný a rychlý prodej vaší nemovitosti.

Napsat komentář