Dokumenty

Zde naleznete vzory obvyklých dokumentů, uzavíraných v průběhu prodeje nemovitosti.

Zde uvedené smlouvy se řídí zákonem č. 39/2020 Sb. Zákon o realitním zprostředkování a zákonem č. 89/2012 Sb. Občanský zákoník.

Smlouva o výhradním realitním zprostředkování – poskytuje jednoznačný mandát pro realitního makléře za jakých podmínek může nemovitost nabízet. Existence smlouvy o realitním zprostředkování, je podmínkou nabízení nemovitosti realitním makléřem, stanovenou zákonem č. 39/2020 Sb.

Dokument ke stažení

Smlouva o rezervaci prodeje nemovitosti – zaručuje straně prodávající i straně kupující, podmínky, za kterých dojde k uzavření kupní smlouvy. Vážnost zájmu kupujícího, je doložena složením první části kupní ceny, formou rezervačního poplatku.

Dokument ke stažení

Kupní smlouva a Smlouva o úschově kupní ceny – pro každou zakázku vytvoří spolupracující advokátní kancelář smlouvu na míru danému obchodnímu případu.

Předávací protokol – v souvislosti s předáním nemovitosti je sepsán tento předávací protokol, který dokládá, že nemovitost byla řádně předána a v jakém stavu byla předána. Nezbytnou součástí protokolu jsou stavy měřičů el., plynu, vody a tepla, to vše k datu předání.

Dokument ke stažení

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek