Původní statek z 19 století, Ratiborova Lhota č.p. 15, okr. Prachatice

/prodáno/

Chtěli byste bydlet v krásném ovocnářském kraji na úpatí Šumavy? Mít velký dům s jedinečnou atmosférou, na jižní stranu slunci otevřeným dvorem a velkou zahradou a sadem? Celková výměra pozemků je 5624 m2. Upravené a udržované sousední domy kolem klasické jihočeské návsi s rybníčkem a nově vybudovaným sportovištěm svědčí o dobrých sousedech a fungující obci. Od severu chrání dům z 19 století a vchod do něj košatý jírovec (kaštan). Velký obývací pokoj v přízemí sloužil v minulosti i jako vesnická hospoda. Na něj navazuje kuchyň a koupelna. V patře jsou pak 3 ložnice a další koupelna. Ve druhé části domu za průjezdem navazují další prostory (bývalý výměnek). Celý dům je potřeba zrekonstruovat s možností vybudovat obytné místnosti i v hospodářském křídle. Dům je možné využít k příjemnému bydlení, rodinné, rekreaci, nebo podnikání. Nemovitost není na seznamu památek. Velká rovinatá zahrada, je vhodná k chovu domácích zvířat a její výhodou je zadní přístup po obecním pozemku. Druhá zahrada o výměře 3560 m2 je využívána jako ovocný sad. Celá nemovitost vyžaduje větší rekonstrukci, ale odmění se skvělou klidnou venkovskou atmosférou s krásným okolím a bohatými možnostmi vyžití. Nedaleko je možnost přírodního koupání, Brána Šumavy město Prachatice je 15 km, krajské město České Budějovice 35 km a Praha 150 km. Na nemovitost vám zajistíme financování.

# PENB není zpracován – pro domy postavené před r. 1947 je platná výjimka – vzhledem ke stavu ke kompletní rekonstrukci a s přihlédnutím ke konstrukci obálky budovy předpokládaná kategorie G.

KE STAŽENÍ:

Nahlížení do katastru nemovitostí

Katastrální mapa

Územní plán – Ratiborova Lhota

Plány domu

Rezervační smlouva

A protože bylo více času mezi prohlídkami, vzniklo z toho toto video. Ani v horším počasí to tady nevypadá vůbec špatně. Až nový majitel dům opraví a pozemky zušlechtí, bude to neskutečná oáza klidu.

https://youtu.be/TKpVWLxJmpE
I V HORŠÍM POČASÍ JE TADY HEZKY

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek